مترجم سایت

سران فتنه را محاکمه کنید مایه ننگ ملت خواص بی بصیرت تعرفه واردات گوشی تا پایان سال 25% می‌ماند - نارسینا
X
تبلیغات
زولا
تعرفه واردات گوشی تا پایان سال 25% می‌ماند
مدیرکل دفتر صنایع برق، الکترونیک و فناوری وزارت صنایع و معادن گفت: تعرفه‌ واردات گوشی تلفن همراه تا پایان سال به صورتCKD چهار درصد ،SKD ده درصد و CBU بیست و پنج درصد ثابت می‌ماند.


به گزارش ایتنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صنایع معادن، محمود لیائی اظهار داشت: در حال حاضر چند برند معتبر جهانی اظهار تمایل خود را برای تولید گوشی تلفن همراه در ایران به صورت مشارکتی و تحت لیسانس اعلام کردند. تولیدکنندگان ما درحال مذاکره با نمایندگان این برندها در ایران هستند. وی با اشاره به اینکه تولید گوشی تلفن همراه همچنان از اولویت‌های وزارت صنایع و معادن محسوب می‌شود تصریح کرد: این امر در افزایش اشتغال و ایجاد ارزش افزوده نقش ویژه‌ای دارد.

لیائی همچنین افزود: در صورت ثبات تعرفه‌ها، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این صنعت پیدا می‌کنند. وی میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در زمینه تولید گوشی تلفن همراه را 140 میلیارد ریال و سرمایه در گردش آن را100 میلیارد ریال ذکر کرد.

لیائی با اشاره به تسهیلات وزارت صنایع ومعادن در زمینه تولید گوشی همراه داخلی تصریح کرد : 5 میلیارد دلار تسهیلات برای واحدهای صنعتی درنظر گرفته شده است که از این میزان مبلغ معینی به صنعت تولید گوشی تلفن همراه اختصاص می‌یابد. مدیرکل دفتر صنایع برق، الکترونیک و فناوری وزارت صنایع و معادن در ادامه با اشاره به بزرگترین مشکل تولید گوشی تلفن همراه افزود: در حال حاضر قاچاق گوشی تلفن همراه وارداتی از بزرگترین مشکلات محسوب می‌شود که تولید داخل را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

لیائی استفاده از هولوگرام‌های هوشمند ونصب آن برروی گوشی وثبت شماره شناسایی هر گوشی را از راه‌هایی ذکر کرد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و نیروی انتظامی می‌توانند برای ردیابی گوشی‌های قاچاق مورد استفاده قرار دهند. وی همچنین بر اجرای فعالیت‌های تبلیغاتی و اشاعه فرهنگ مناسب برای استفاده از تولید گوشی تلفن همراه داخلی تاکید کرد و گفت: کیفیت تولید گوشی داخلی مطابق با کیفیت و استانداردهای جهانی وارائه خدمات پس از فروش مناسب صورت می‌گیرد و این امر مستلزم اطلاع‌رسانی دقیق‌تری است.

لیائی خاطر نشان کرد: در حال حاضر توان تولید 30 درصد از بخش نرم‌افزاری گوشی تلفن همراه در داخل کشور وجود دارد و ما از تولیدکنندگانی که خواهان سرمایه‌گذاری دراین زمینه باشند حمایت خواهیم کرد.